Zapraszamy do zobaczenia i wysłuchania sympozjum on-line, zarejestrowanego w ramach Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych MAZUR 2020 w grudniu 2020 r. w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. Jego tematem była muzyczna warstwa tańców polskich – zarówno historyczna, obecna w utworach polskich kompozytorów, jak i współcześnie towarzysząca turniejom tanecznym. Wszystkich śledzących ruch tańców polskich zainteresuje także podsumowanie 20-lecia organizacji turniejów mistrzowskich, wypełnione wspomnieniami i archiwalnymi materiałami. Zachęcamy do nostalgicznej podróży!
Obejrzyj i wysłuchaj Sympozjum na portalu youtube.pl
Rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w roku 2020, nie mogła dojść do skutku z uwagi na trwającą epidemię.
W części poświęconej 20-leciu mistrzostw Polski, organizacji ogólnopolskich konkursów tańców polskich, zmianom i rozwojowi ruchu tańców polskich oraz jego przyszłości, udział wzięli: Jan Łosakiewicz (Sędzia Ekspert Tańców Polskich, Wiceprzewodniczący PS CIOFF®, autorytet w dziedzinie polskich tańców narodowych, współodpowiedzialny za reaktywowanie turniejów tańców polskich oraz ich współczesny rozwój, kierownik ZPiT UW „Warszawianka”), dr Dariusz Skrzydlewski (dyrektor rozgrywanych w Wieliszewie od roku 2000 konkursów tańców polskich MAZUR / Mistrzostw Polski, Sędzia Konsultant, Komisarz Regionu Centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® obejmującego województwo mazowieckie, dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie i kierownik ZTL „Promyki”), Kamil Rząca (9-krotny Mistrz Polski w Tańcach Polskich, choreograf i instruktor taneczny – od roku 2016 związany z ZTL „Promyki”, opiekun par konkursowych), dr hab. Tomasz Nowak (etnomuzykolog, antropolog tańca, ekspert PS CIOFF®, członek International Council for Traditional Music przy UNESCO i Sekcji Muzykologów Związku Kompozytorów Polskich, konferansjer wielu edycji konkursów i mistrzostw Polski w tańcach polskich).
Celem usprawnienia naszego wspólnego działania i uniknięcia nakładania się terminów różnych wydarzeń organizowanych w ramach Polskiej Sekcji CIOFF® oraz podejmowanych przez członków PS CIOFF® , na stronie www.cioff.pl zainstalowany został kalendarz wydarzeń, gdzie zamieszczane są wszystkie imprezy Polskiej Sekcji CIOFF® : festiwale, turnieje, warsztaty, jubileusze, szkolenia, konferencje, seminaria, spotkania tematyczne, etc., etc. zarówno ogólnopolskie jak i o zasięgu regionalnym.
Aby kalendarz mógł spełnić swą rolę informacyjno-koordynacyjną prosimy bardzo o przesyłanie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wszelkich informacji o podejmowanych przez Państwa działaniach, zawierających:
Z serdecznymi pozdrowieniami
W imieniu Prezydium Polskiej Sekcji CIOFF®
Jerzy Chmiel
Jan Łosakiewicz
Szanowni Państwo,
pragnę poinformować, iż zakończono proces przyznawania wyższych nominacji sędziowskich. Po otrzymaniu rekomendacji Kolegium Sędziowskiego KTP PS CIOFF®, Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® postanowiło nadać tytuł Sędziego Konsultanta:
- Pani Jadwidze Banaś z Poznania,
- Pani Milenie Jurczyk z Gdańska,
- Pani Ewie Miś-Krzemińskiej z Nowej Rudy,
- Panu Romualdowi Kalinowskiemu z Rzeszowa.
Uroczystość nadania tytułów sędziowskich odbędzie się podczas XX Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w dniu 10 kwietnia 2021 roku w Wieliszewie.
Z poważaniem
Adrian Kulik
Przewodniczący Komisji
ds. Tańców Polskich
Polskiej Sekcji CIOFF®
dot. skargi Hanny i Jana Galasińskich odnoszącej się do błędu sędziowskiego, dotyczącego pary Miłosz Anioł i Karolina Kalemba startującej w kategorii I, zaistniałego na turnieju we Wronkach
Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® po zapoznaniu się z opiniami sędziego skrutinera i sędziego głównego, postanowiło przyznać parze Miłosz Anioł i Karolina Kalemba za udział w turnieju we Wronkach 68 pkt. rankingowych.
Przewodniczący
Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF®
Jarosław Wojciechowski